Dejte si pozor, ať nezmeškáte žádost! Velký přehled podpor pro podnikatele

Díky koronaviru a vydaným opatřením došlo k omezení činnosti podnikatelů a tím i jejich příjmů. Ztráty jsou částečně kompenzovány dotačními programy. Termín podání žádosti na některé z nich se blíží. Nezmeškejte to!

  • kompenzační bonus pro OSVČ, společníky firem a dohodáře: 500 korun denně se vyplácí od 5. října do konce nouzového stavu. Narozdíl od jarní verze se vyplácí jen těm, jejichž činnost byla bezprostředně zakázána či omezena protiepidemickými opatřeními v rámci aktuálně trvajícího nouzového stavu. Nárok na bonus mají i dodavatelé těchto podnikatelů. Pozor bonus nelze kombinovat s dalšími podporami! Za první období se podávají žádosti do 5. ledna 2021, za druhé období do 22.ledna.
  • ošetřovné pro OSVČ: Stejně jako při první vlně mohou OSVČ čerpat ošetřovné na děti. Tentokrát je částka nižší (400 Kč denně) a vyplácí se pouze na děti do 10 let. Žádosti lze podávat do středy 9. prosince.
  • Covid- Nájemné: Pro podnikatele, kteří museli kvůli opatřením uzavřít nebo omezit provoz. Na rozdíl od jarní verze není třeba účastnění pronajímatele. Dotace činí 50 % nájemného a vyplácí se za měsíce červenec, srpen a září 2020. O dotaci lze žádat do 21. ledna 2021.
  • Covid III: Týká se podniků až do 500 zaměstnanců. Na záruky je vyčleněno 150 miliard korun. Jde o portfoliové ručení, které se vztahuje na provozní úvěry a investiční úvěry do 50 milionů korun. Úvěry budou poskytovat banky a spořitelní družstva minimálně do poloviny roku 2021.
  • Kompenzační bonus pro dohodáře: Dohodáři mohou podat žádost pro bonus za jaro až do konce listopadu. Výše bonusu činí 500 korun denně.
  • Covid- podpora cestovního ruchu: O dotace mohou požádat cestovní kanceláře (výše dotace se pohybuje až 2,5 % z plánovaných tržeb na rok 2020), cestovní agentury (500 korun za zrušený zájezd, který byl zakoupen v období od 20. 2. 2020 do 10. 10. 2020) a také průvodci (až 50 000 Kč). Lhůta pro podání žádosti je do 11. ledna.
  • Covid- sport: Bonus na podporu profesionálních a poloprofesionálních soutěží a také na podporu podnikatelských subjektů pořádajících či spolupořádajících sportovní akce. Datum podání žádosti se liší dle konkrétní výzvy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *