Nemáte terminál? Zažádejte si o něj na rok zdarma do konce března

Díky projektu „Česko platí kartou“ získávají menší podnikatelé terminál na rok zdarma. Požádat si o něj můžete do konce března přes webové stránky www.ceskoplatikartou.cz. Projekt je pod záštitou ministerstva průmyslu a obchodu, karetních asociací a poskytovatelů terminálů. Na výběr jsou tito poskytovatelé: Solitea Pay, FiskalPro, KB SmartPay a ČSOB.

Momentálně zažádalo o terminál 4500 podnikatelů, celkem je k dispozici 10 tisíc terminálů. Nejvíce terminálů zdarma využívají v gastronomii. Dále je využívají například kosmetické salóny, fitness centra, autoservisy nebo opravny. Po roce používání zdarma mohou podnikatelé terminál bezplatně a bez sankcí vrátit, pokud jim nevyhovuje. Jsou tu, ale jisté podmínky, které musí podnikatelé splnit, aby dostali terminál.

podmínky pro získání terminálu:

Zaprvé nesmí jít o podnikatele, který v posledním roce akceptoval platbu kartou. Solitea Pay a FiskalPro nabízí terminály pouze pro OSVČ, KB SmartPay a ČSOB je poskytuje i malým firmám, které mají do 10 zaměstnanců. Aby byly poplatky za terminál odpuštěny, nesmí měsíční obrat přesáhnout 50 tisíc. Pokud by se tak stalo, jsou účtovány standardní transakční poplatky. Podnikatel musí uzavřít smlouvu na 3 roky, ale po prvním roce může od smlouvy bezplatně odstoupit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *