ČSU varuje! Pozor na falešné výzvy k uhrazení poplatku

warning sign Vector

Český statistický úřad varuje veřejnost před podvodnými výzvami k zaplacení údajné registrace firmy v Registru ekonomických subjektů. Tuto podvodnou výzvu můžete dostat i přes datovou schránku. Tyto výzvy nemají s ČSU nic společného a zaslaná výzva nemá ani oficiální znaky dopisu Českého statistického úřadu.

ČSÚ spravuje Registr ekonomických subjektů podle § 20 zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě a zápis do něj není nikterak zpoplatněn. Aktualizace údajů v registru probíhá na základě administrativních zdrojů. Veškerou komunikaci ČSÚ se subjekty lze ověřit na webových stránkách v aplikaci „Výkazy podle IČO“ (v záložce „Výkazy, sběr dat“). Rovněž v případě, kdy ČSÚ provádí jakékoliv statistické zjišťování, je o něm subjekt vždy předem informován.

„Prosíme uživatele, aby na tyto podvodné e-maily či zprávy v datových schránkách nereagovali. V případě pochybností prosím kontaktujte informační servis Českého statistického úřadu, ať již telefonicky či e-mailem,“ upozorňuje mluvčí ČSÚ Jan Cieslar.

Více informací o Registru ekonomických subjektů najdete tady:
https://www.czso.cz/csu/res/registr_ekonomickych_subjektu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *